PROTIPRUDU.INFO :: INTERNETOVÝ SPRAVODAJ
 
Útoky na kresťanstvo 

 

Je ilegálne šíriť nábožensky orientovaný odkaz?
Odbor vzdelávania štátu New York, diskrikt Liverpool Central School, odmietol povoliť študentovi šírit plagátiky s osobným, nábožensky motivovaným odkazom a tým porušil ústavné právo o slobode prejavu a o práve na rovnakú ochranu pre všetkých. Predstavenstvo školy to odôvodnilo narúšaním poriadku, lenže to nestačí ako dôvod na porušenie práva na slobodu prejavu.
Právnik študenta Michaela Bloodgooda a jeho matky Nicole Mat Staver v pondelok povedal, že "školskí predstavitelia nemajú právo umlčať Michaelov osobný kresťanský odkaz". Staver je riaditeľom Liberty Counsel v Orlande, čo je floridská konzervatívna právna skupina, ktorá teraz študenta reprezentuje. Právnik školy Frank Miller povedal, že školskýdištrikt rozhodnutie skúma a "zvažuje svoje možnosti".
Matka sa údajne trikrát pokúšalazískať pre syna povolenie rozdávať študentom po domácky vyrobené plagátiky v podobe pozdravnej kartičky, kde sa napríklad píše: "Zdravím! Volám sa Michael a rád by som vám porozprával ako žijem a akým spôsobom mi Ježiš Kristus umožnil získať život nový." Ich dcéra takisto rozdávala karty, ale vždy mimo vyučovania, napríklad v autobuse, počas prestávok alebo po vyučovaní. Rodina školu zažalovala po tom, keď povolenie nedostali, hoci iní študenti voľne rozdávali rôzne materiály. Leďže sa ich prípadu úspešne ujala Liberty Counsel v Orlande, ropdina to považuje za vížazstvo. "Trvalo to dva a pol roka, kým sme sa dovolali spravodlivosti... ale naše modlitby boli vypočuté", hovorí.
Pravda
http://english.pravda.ru/world/88905-Violated rights-0

Vojna proti Vianociam

Zase ukrižujú Vianoce?

Vianočné stromčeky odstraňujú z letiska

Českí katolíci sú pobúrení čítankou
Českú katolícku cirkev "rozčúlila" čítanka pre žiakov ôsmych tried a viacročných gymnázií. Kvôli pasáži s ukážkou z knihy Françoise Cavanny Písmo. Cirkev chce, aby ministerstvo školstva učebnicu stiahlo zo škôl. Podľa kardinála Miloslava Vlka niektoré jej pasáže "primitívne zosmiešňujú obsah posvätného textu Biblie". "Tento text svojim obsahom ironicky parafrázuje Písmo sväté o narodení Ježiša či vraždení betlehemských detí," povedal kardinál. Cirkvi vadí, že v úryvku, ktorý slúži ako príklad travestie ako literárneho štýlu, autor napríklad píše: "Boh zvedie Pannu Máriu, skôr z politických dôvodov než z vášnivej lásky, a urobí jej dieťa. Jozef, snúbenec dievčaťa, je v podstate dobráčisko a zmieri sa s domácnosťou v trojici, aj keď sa nemôže celkom zbaviť zvyku otvárať dvere od skrine, aby sa pozrel, či sa tam neukrýva Boh v spodkoch. Panna Mária porodí za žalostných hygienických podmienok."O vraždení detí sa v knihe píše: "Vyvraždených neviniatok bolo viac než dvadsaťtisíc, čo je značný počet, zvlášť pre mesto s troma tisícmi obyvateľov." Aj túto pasáž kardinál Vlk kritizuje. Ku kritike čítanky sa pridal aj olomoucký arcibiskup Jan Graubner, šéf Českej biskupskej konferencie. "Za zvlášť trestuhodné považujem, že ide o výchovu školských detí k neúcte, primitívnej vulgárnosti, náboženskej a rasovej nenávisti."Ako uviedol konateľ nakladateľstva Jiří Fraus, ktoré knižku vydalo, ukážka slúži ako príklad literárneho štýlu, ktorý je žiakom vysvetlený aj v slovníčku literárnych pojmov. Proti výrokom najvyšších cirkevných predstaviteľov protestuje aj ministerstvo školstva s tým, že učebnica je používaná rok a ani od škôl, ani od rodičov nedostalo nijaký negatívny ohlas. Poradca ministerky školstva Martin Profant potvrdil, že knihu sťahovať nebude.
http://spravy.pravda.sk/ceski-katolici-su-pobureni-citankou-dby-/sk_svet.asp?c=A060529_080650_sk_svet_p04

Komu záleží na tom, aby lidé přišli o svého Boha
(25.3.04) Šikovně orchestrovaná kampaň na diskreditaci náboženství ve Spojených státech opět přitvrdila. V současné době řeší Nejvyšší soud požadavek Michaela Newdowa zrušit v přísaze Spojeným státům slova "...před Bohem...". Příslušný text musí odříkávat američtí školáci každý den. Považuji celou přísahu za nesmysl a v podstatě bych byl pro, kdyby… Kdyby toho nebylo poslední dobou nějak hodně. Tak hodně, že to přestává vypadat jako náhoda. Nedávno nařídil alabamský soudce Roy Mooreho odstranit desky s Desaterem z budovy Nejvyššího soudu státu Alabama. V městečku Martinsville se zase bojovalo o monument Desatera, který kostel hodlal vztyčit na svém pozemku. Bylo mu dovoleno pouze dočasné umístění, po náboženské akci museli monument strhnout. A nesmíme zapomenout ani na neustálé zveřejňování afér se zneužíváním chlapečků církevními autoritami. A stejně tak na (velmi úspěšný) pokus rozštěpit církev přijetím homosexuálních kněží a dokonce i biskupů. Osobně s náboženstvím nesouhlasím, ale tohle už vypadá jako koordinovaná snaha určité zájmové skupiny. Nevíte, kdo by mohl mít na tom zájem?
Zdroj: http://msnbc.msn.com/id/4594537/

Tlač, november 2005
Nariadenie z Bruselu: "Kristus" sa musí odteraz písať s malým "k"
Pozlátkový kryštálový palác ostentatívnej Európskej únie sa zrejme nazdáva, že Vianoce sa už veľmi rýchlo blížia. A tak strachopudovia v Bruseli prichádzajú teraz s novým gramatickým pravidlom pre seba a pre Holandsko, čím to robia oficiálnym a tým je, že čoskoro sa slovo "Kristus" bude musieť písať s malým "k." Toto je podmienka ortografickej reformy, publikovanej začiatkom októbra v Bruseli. Podľa agentúry Kath.net táto nová legislatíva takisto stanoví, že holandské slovo "Žid" (joden) sa bude musieť písať s písmenom veľkým (Joden), keď sa bude mať na mysli národnosť a s malým vtedy, keď pôjde o náboženstvo. Tieto zmeny nadobudnú platnosť v auguste 2006.
...Kroky v rámci snahy za každú cenu byť politicky správny sú nákazlivé ako vtáčia chrípka. Ďaleko za oceánom, na Floride, školy teraz zakazujú Vianoce a Veľkú noc, aby vyhoveli požiadavkám moslimov. ...Ak nejaký rodič nebude vedieť ako upokojiť svojho anjelika, ktorý už nikde nebude mať príležitosť ukáza ť sa s anjelskými krídelkami, môže tohto roku zorganizovať niekde v garáži podujatie pre deti zo susedstva.
...Toto ustupovanie armáde, bojujúcej o politickú správnosť, povedie napokon k tomu, že sa na tom istom základe zakážu všetky naše pozdravy, len aby sme neurazili tých, ktorí sa navzájom zdravia slovami "Salam Alejkum!"
Judi McLeod, Canada Free Press
http://www.canadafreepress.com/2005/cover103105.htm

Foxman z ADL varuje, že Amerika sa "kresťanizuje "
Riaditeľ ADL (Americká liga proti osočovaniu) Abraham Foxman v prejave na stretnutí celoštátnej komisie tejto organizácie cez víkend v New York City varoval, že inštitucionalizované kresťanstvo je v Spojených štátoch teraz už natoľko extrémne, že predstavuje značné nebezpečenstvo pre princíp oddelenia cirkvi od štátu a hrozí, že to podkope náboženskú toleranciu, takú charakteristickú pre túto krajinu.
Podľa neho sú najaktívnejšími organizácie ako Focus On Family, Alliance Defense Fund, American Family Association, Family Research Council a iné. Všetky tieto skupiny zakladajú ďalšie organizácie a všade po celej krajine budujú infraštruktúru, dizajnovanú na presadzovanie tradičných kresťanských hodnôt. ADL, ktorú pokladajú za najväčšiu židovskú organizáciu v Amerike, stála vždy na čele kampaní proti náboženským kazateľom a kres ť anským elementom, považovaným za nezvyčajne extrémnych, ale toto je teraz po prvý raz, čo šéf ADL prichádza s otvoreným mediálnym útokom proti kresťanskému establišmentu. ...
Šlomo Šamír, Haaretz
http://www.haaretzdaily.com/hasen/spages/641853.html  

Kresťania zatknutí za evanjelium počas akcie homosexuálov
Právna firma Shields & Hoppe, LLP podala niekoľko žalôb proti mestu Filadelfia v mene 11 členov organizácie Repent America, ktorí boli zatknutí počas miništrovania evanjelia Ježiša Krista počas homosexuálnej akcie OutFest, ktorá sa konala na uliciach Filadelfie 10. októbra 2004. Šiesti muži a päť žien bolo zatknutých zo zločinov, včítane „hate crime“ (zločin z nenávisti) voči menšinám spolu s obvineniami z konšpirácie, navádzanie na vzburu a päť ďalších, menších priestupkov.

Kresťania strávili vo väzení 21 hodín a čelia do 47 rokov väzenia a pokute 90 000 dolárov každý. “Veríme, že toto je prvý prípad v Spojených štátoch keď bol niekto obvinený zo zločinu z nenávisti za miništrovanie evanjelia na verejnosti,“ povedal Ted Hoope, právny zástupca filadefskej jedenástky.

„Tento prípad nie je len o snahe potláčať kresťanský názor a bránení vyjadriť ho verejne, ale aj o absolútnom nedostatku práva slobody prejavu a slobodného praktizovania kresťanstva.“ Kriminálne obvinenia boli nakoniec zrušené po tom, čo sudca si pozrel videozáznam udalosti a zistil, že neexistuje dôkaz, žeby Repent America urobili ničo zlé.
http://www.snopes.com/politics/religion/inpublic.asp
http://headlines.agapepress.org/archive/12/152004a.asp
http://www.nationalvanguard.org/story.php?id=4473
http://www.nationalvanguard.org/story.php?id=7107

 

Kresťania zatknutí za čítanie z Biblie počas akcie homosexuálov

V Spojených štátoch poriadajú konferenciu o vojne, vedenej proti kresťanom

Škriatok Grinč, ktorý ukradol Vianoce

Vianoce, zákázaný sviatok

Vianoce, zakázaný sviatok II.

Z druhého brehu. Komu vadia Vianoce?

Komu vadia Vianoce?

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.| 

 

Sitemap