PROTIPRUDU.INFO :: INTERNETOVÝ SPRAVODAJ
 

 

 


Srebrenica   po 13 rokoch, fakty a mýty

rubrika: balkán 2008

 

 

Aj "slovenské" médiá napriek tomu, že uvádzajú počet zabitých moslimov v Srebrenici 8000, priznávajú, že pochovaných je len zhruba 3000, zvyšní sa nenašli.

 Polopravda:
 "Celkový počet pochovaných tak stúpne na 3124, ďalších zhruba 5-tisíc obetí stále ešte čakajú na identifikáciu." (zd)

Smetisko:
Spolu je na cintoríne pochovaných asi 2 900 obetí. Ďalšie tisíce stále nenašli alebo neidentifikovali. (zd)

Polopravda ďalej pokračuje:
"Podľa predchádzajúceho rozsudku bol síce Orič, ktorého niektorí Bosniaci (moslimovia) považujú za vojnového hrdinu, zbavený obvinenia z aktívnej účasti na zabíjaní srbských zajatcov v rokoch 1992 a 1993, ale bol vinný tým, že nad zločinmi vraj privieral oči a páchateľov nepotrestal. " (zd) ...
... čo nie je nič iné ako zľahčovanie až popieranie genocídy páchanej na civilnom obyvateľstve.


Tu je póza  Oriča nad zmasakrovanými Srbmi.


Orič v čase keď páchal masakry...

 

...a usmiaty vychádza 3. júla 2008 z budovy haagskeho tribunálu (ICTY) , podľa ktorého jeho vinu nebolo možné preukázať.

 

 

Srebrenica   po 13 rokoch - stále chýba 5000 moslimských tiel

Uplynulo trinásť rokov od údajnej genocídy  bosnianskych moslimov v Srebrenici, útočisku OSN pre vraha Nasera Oriča a jeho 28. divíziu mudžahedínov. Útočiska, ktoré OSN vyhlásila za zónu bez zbraní, ktorá platila pre každého okrem Oričovho komanda. Odtiaľ organizoval vražedné výpravy do okolitých srbských dedín počas vojny v rokoch 1992-1995.

Bosnianski moslimovia musia svet presvedčiť o zvyšných moslimských bojovníkoch, nad ktorými smútili pred kamerami v júli 1995 a každý rok odvtedy.  Snažia sa svet presvedčiť aj o tom, že to neboli vojaci, ktorí zahynuli vo vojne, napriek tomu, že smrť vojakov  je nevyhnutným dôsledokom každej vojny. Boli to vraj  zavraždení civilisti, ženy a deti.

Počet tých, ktorí sú v Srebrenici pochovaní je 3214 - čo je ďaleko od magického čísla 8000.  Navyše sa zistilo, že takmer 1000 moslimov údajného srebrenického masakru zomrelo pred rokom 1994.

Trinásť rokov neskôr bosnianski moslimovia stále hľadajú "zvyšky" - ďalších 5000 moslimských bojovníkov. Kde len môžu byť?  Kde môžu nájsť ďalších 5000 tiel, keď celý západný svet  strávil 13 rokov prehrabávajúc celú Bosnu a každú jej skalu, aby za každú cenu dokázal svoje vykonštruované " srbské zločiny".

Normálna právna prax na celom svete káže, že nikto nemôže byť obvinený z vraždy ak sa táto nepreukázala. Doposiaľ boli bosnianski Srbi obvinení zo zabitia 8000 bosnianskych moslimov napriek tomu, že zvyšných 5000 sa dodnes, 13 rokov po vojne, nenašlo.

Každoročný moslimský rituál v Potocari, neďaleko Srebrenice je cynickým prejavom pokrytectva, ktorý preberajú všetky svetové médiá. Riaditeľ Centra pre výskum zločinov proti srbskému národu a člen srbského senátu Milivoj Ivaniševič vraví:

"Pochovaní sú tu tí, ktorí umučili stovky Srbov v srbských dedinách a zabili tisíce srbských civilistov. Zaberali srbské majetky a čo nemohli zobrať so sebou, to spálili. Dnes sem prichádzajú ich komplici, aby sa poklonili ich zločinom a prisľúbili tak ich pokračovaniu."

Ďalej dodal, že v moslimskej Srebrenici nie sú pochovaní žiadni civilisti  a doposiaľ sa nenašlo jediné telo moslimskej ženy. Varoval tiež nad možnosťou, že Orič, ktorého nedávno prepustil haagsky tribunál sa môže tiež v Srebrenici objaviť: "Objavia sa tu rôzni upíri. Naša polícia by ich mala zatknúť práve tak ako židia zatýkajú nacistov po celom svete. V Belehrade sme nemali ani jeden jediný súd s moslimskými zločincami..."

Miroslav Toholj, bývalý srbský minister informácií sa vyjadril, že mýtus o údajnom srbskom masakri je zámerne budovaný a udržiavaný pri živote:

"Dvojitý štandard je príliš jemný termín.  Je to eufemizmus pre notorickú falzifikáciu faktov vojny v Podrinje. Odhliadnuc od skutočného čísla padlých moslimských bojovníkov počas bojov o Srebrenicu je rovnako dôležité uznať fakty o utrpení Srbov v regióne...", povedal Toholj.

Milivoje Ivaniševič vo svojej knihe "Searching the truth" (Hľadanie pravdy) na 65-tich stranách ukázal spôsoby, akými západní predstavitelia klamú verejnosť ohľadom Srebrenice. Podľa jeho výskumov najhroznejšie zločiny spáchala v Srebrenici  moslimská armáda pod vedením Nasera Oriča s požehnaním Aliju Izetbegoviča, bosniansko-moslimského prezidenta. Okrem iných cituje autor profesora histórie z Univerzity Illinois Dr. Nikolu Moravčeviča, ktorý prišiel s prekvapujúcimi odhaleniami:

"Kým som bol prorektorom na univerzite mal som šťastie stretnúť Butrus Butrus Gálího (Ananovho predchodcu v OSN), ktorý mi povolil vstup do archívov OSN.  Povedať, že údaje boli šokujúce môže byť trochu silné, dostal som sa však k dokumentom, ktoré ukazujú, že tím v Bezpečnostnej rade OSN pozmeňoval správy o Kosove-Metohiji a"srbských zločinoch", zatiaľčo zakrýval zločiny druhej strany.  Bol som prekvapený, že tieto informácie boli vcelku zrejmé a že služby Bezpečnostnej rady OSN používali tieto falzifikované údaje za účelom dokázania  "srbských zverstiev". Dokonca išli tak ďaleko, že zo správ odstránili  celú agendu generála  Satiša Nambiara  v ktorých opisoval zločiny bosnianskych moslimov."

Ivaniševičova kniha tiež dokumentuje fakt, že množstvo tých, ktorí sú uvedení ako zabití srbskou armádou v Srebrenici boli registrovanými voličmi a zúčastnili sa volieb v okrese Srebrenica rok po údajnom masakri - v roku 1996. Ďalej spomína moslimov, ktorí  zomreli pred 10. júlom 1995 a napriek tomu, sú uvádzaní ako obete "srebrenického masakru."

 

Hollywooddská herečka  Mia Farrow  (exmanželka židovského režiséra Woodyho Allena) sa pridala k moslimom v modlitbách za moslimských mudžahedínov, 11. júla 2007. Vie čo a koho podporuje?

 

Memoriál Bratunac, kde sú pochované pozostatky bosnianskych Srbov zo Srebrenice a okolitých dedín, ktorí boli zmasakrovaní Oričovými mudžahedínmi počas vojny. Oriča Haag prepustil a ostatných nikto neobvinil z genocídy.

 

 

Srbské dievča čistí hrob svojich blízkych na cintoríne Bratunac, ktorí zahynuli v Srebrenici počas Oričových masakrov.


Roman, podľa:
http://byzantinesacredart.com/blog/2008/07/srebrenica_myth.html
http://byzantinesacredart.com/blog/2008/07/srebrenica-facts.html

Súvisiace:
Film Ukradnuté Kosovo
Omluva za film Uloupené Kosovo (Václav Dvořák)
Srebrenickí Srbi smútia sami
Srbsko žaluje OSN a Holandsko
Zahraniční predstavitelia zakrývali albánske zločiny
Naser Orič
Žaloba na tribunál OSN

Diskusia:

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.| 

 

Sitemap