:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
 

Riaditeľ Slovenskej televízie sa odvolal na analýzu ::propu

rubrika: slovensko 2009

 

 

Riaditeľ STV Nižňanský sa vo svojom článku  odvolal na správu ::propu Kto za koho kope. Išlo o poznámku na margo novinárskeho očierňovania a zavádzania ako riaditeľovu reakcia na článok Čobejovej v časopise Týžddeň.

Na toto zareagoval elév z postpubertálneho smetiskového odchovu novej generácie, dôkladne zbavenej akýchkoľvek národných nánosov 19. storočia, ktorý si na pomoc prizval sebe podobného bojovníka proti rasizmu. Ten mu všetko potvrdil, presne tak ako chcel. To v rámci plurality názorov.

A tak to, o čom riaditeľ STV hovoril – o novinárskom klamaní, zavádzaní a očierňovaní nám títo dvaja predviedli v priamom prenose na stránkach denníka, o  „pluralite“ ktorého kolujú už vtipy.

Čerešničku na tortu však nasadil samotný riaditeľ STV, ktorý smetiarskeho tiežnovinárskeho eléva legitimizoval svojou reakciou naňho, v ktorej všetko odvolal a za všetko sa ospravedlnil. Tak ma napadlo, že v budúcnosti by sme mohli zaviesť parlamentné interpelácie k dotazom žiakov základných a stredných škôl.

Správa Kto za koho kope je zostavená z materiálov samotných dotknutých organizácií, ktoré sú navyše verejne dostupné. (resp. v čase písania správy boli) a hovorí o tokoch miliónov dolárov zo zahraničia predovšetkým istým mimovádnym organizáciám (patriace do tzv. tretieho sektora, MVO, NGO), ale aj parlamentným stranám na Slovensku. Tieto doláre zasahovali (a zasahujú) nielen do volebného, ale aj zákonodárneho procesu na Slovensku. Nemajú občania právo vedieť Kto za koho vlastne kope?

 


Roman

Pôvodný Nižňanského článok:
http://stv.sk/stv/press/kto-je-slusny-alebo-neslusny-clovek/

Reakcia v Smetisku:
http://www.sme.sk/c/4952824/sef-stv-niznansky-sa-odvolal-na-clanok-radikalov.html

Nižňanského reakcia:
http://www.stv.sk/stv/press/s-niznansky-sa-distancuje-sa-od-spajania-svojho-mena-so-strankou-radikalov/

Reakcia zástupcu šéfredaktora Smetiska:
http://www.sme.sk/c/4954418/niznansky-popiera-ze-sa-odvolal-na-radikalov.html
http://komentare.sme.sk/c/4954145/niznanskeho-pravda.html


 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.| 

 

Sitemap