PROTIPRUDU.INFO :: INTERNETOVÝ SPRAVODAJ
 
 

Povešať ich!

rubrika: bez prekladu 2008

 

 

 


Sedem rokov od útokov 9/11 sme teraz svedkami ďalšieho a ešte radostnejšieho kolapsu - kolapsu americkej finančnej pyramídy. Dvadsať rokov im trvalo, než tú pyramídu postavili; zrútila sa za púhych pár týždňov. Vynechajme teraz všetok ten pokrytecký blábol: bolo to skutočne nádherné divadlo, bez akýchkoľvek "keby", "a" alebo "ale". Americký trh s akciami prekvital, keď bombardovali Bagdad a Belehrad; veľmi prosperovali, keď okrádali Moskvu. Keď sa im darilo, vtedy mali dosť peňazí na to, aby mohli zaútočiť na Irak, vyhrážať sa Iránu a hrdúsiť Palestínu. V krátkosti, keď sa darilo im, to bolo pre nás veľmi zlé. Nuž teraz im dajme okúsiť ich vlastný liek!

"Oni", to nie sú Američania a "my", to nie je zvyšok planéty. "Oni",to je len maličký výsek americkej spoločnosti - tí z východnej strany Manhattanu a z podobných miest, čo chcú veľmi rýchlo a bez námahy zbohatnúť. V posledných dvadsiatich rokoch sa veľké sumy peňazí rýchlo presúvali smerom nahor, k čoraz menšej a menšej svorke chamtivých šeliem.

Zatiaľčo väčšina Američanov si postupne už nemohla dovoliť posielať svoje deti študovat na univerzitu, títo vypasení páni si stavali vily na Floride a domy v Tel Avive. A čo horšie, vydávali milióny na kupovanie médií, aby mohli podkopávať americkú demokraciu a posielať amerických vojakov bojovať do vojen na vzdialených miestach. Veľká časť z týchto nakradnutých peňazí skončila napokon v Izraeli, kde ceny bytov medzitým vyleteli do nebies a stále ešte stúpajú.

Mali sa veľmi dobre; boli veľmi hrdí na to, že finančné mapy Spojených štátov a sveta načrtával v jednej malej miestnosti minister financií Henry Paulson, Ben Bernanke a Alan Greenspan z Federálnej banky rezerv, Maurice Greenberg z poisťovne AIG.

Vybudovali si pre seba svoj vlastný svet z Lehman Brothers, Merril Lynch, Goldman Sachs, z Marca Richa, Michaela Milkena, Andrewa Fastowa, Georgea Soroša, atď. Ich vzrušujúci nový svet Lexusov a Nexusov glorifikovali takí, ako Tom Friedman z New York Times. Postarali sa o Nobelovu cenu za ekonomiku pre Myrona Scholesa a Roberta C. Mertona - hrdých to riaditeľov rád teraz už smutne známeho hedge fundu Long Term Capital Management, ktorý zachránila Federálna banka rezerv v New Yorku 3,6 miliardami dolárov. Prezident Bush ich za túto nezodpovednosť odmenil oslobodením od daní. Nech teraz zaplatia za všetku tú zábavu, ktorú mali!

Zobrali vaše skutočné doláre a premenili ich na peniaze neskutočné - nevykupiteľné prísľubové bezúročné poukážky Federálnej banky rezerv, za ktorými nestojí nič, len "naivná dôvera dôverčivých", slovami jedného mudrlanta z internetu. Zruinovanie pracujúcej a dokonca aj strednej triedy je neodvratné. Strach, že veľký hadrónový zrážač častíc môže vytvoriť čiernu dieru, ktorá pohltí Zem, mal naisto niečo do činenia s pocitom, že neuveriteľné bohatstvo Spojených štátov sa teraz zrazu prepadá do vlastnej čiernej diery.

Toto nie je po prvý raz v dejinách Spojených štátov, kedy sa dôvera v trhy vytratila: Jay Gould a Joseph Seligman spôsobili krach na burze - "Čierny piatok" - koncom 19. storočia a Jacob Schiff zase notoricky známu paniku "Čierny štvrtok", ktorá potom viedla k ekonomickej recesii v krajine (1/). Seligman bol aj za záležitosťou "Panama affair", čo bol švindel na burze, s ktorým prišli dvaja židia nemeckého pôvodu Jacques Reinach a Cornelius Herz, ktorí podplatili poslancov. Zatiaľčo Reinach vyvíjal úsilie v pravici, u vtedajších republikánov,Herz "spracúval" demokratov. Wikipedia cituje Hannah Arendtovú, ktorá napísala, že všetci sprostredkovatelia medzi podnikateľským sektorom a štátom boli takmer výlučne židia.

Toto vrelé objatie štátu a podnikania bolo receptom na pohromu.
Odvtedy sa veci, samozrejme, zmenili; mamonári teraz pozostávajú z ľudí všelijakých vierovyznaní, dokonca aj z vyznavačov kresťanskej vedy ako Hank Paulson, ktorého majetok sa odhaduje na 700 miliónov dolárov a ktorý vďačí svojej kariére v Goldman Sachs (šéf v rokoch 1998-2006) za vymenovanie do funkcie ministra financií. Len ich viera v boha chamtivosti zostáva nemenná. Vo svete ideálneho kapitalizmu ("trhová ekonomika") ich tak glorifikujú, že za to museli nejako zaplatiť. V zábavnom románe Glena Davida Golda "Carter poráža diabla" ich duchovného predka okolo roku 1670 natrel dechtom a pováľal v perí vzdorovitý ľud v Connecticute za to,že nakúpil plnú loď dovážaných výrobkov so zločinným úmyslom rýchlo zbohatnúť tým, že naruší trha okradne svojich spoluobčanov.

Dnes by takému zločincovi dal neoliberálny Milton Friedman Fund vyznamenanie,dostal by uznanie z JINSA a na ekonomickej fakulte Harvardu by o ňom učili ako o pozitívnom príklade.
Teraz chcú využiť svoju kontrolu nad vládou, aby mohli uvaliť svoje dlhy na plecia obyčajných Američanov. Či sa takýto akt označuje za "znárodňovanie", "privatizáciu" alebo za "vytiahnutie z kaše", podstatné je, že mnohí Američania v dôsledku toho ešte väčšmi schudobnejú a budú sa musieť vysporiadavať s väčšími daňami. Ale páchateľom za pyramídou sa nestane nič; tí sa utiahnu do svojich kaštieľov, k svojim bezpečným a chráneným investíciám, ako to robili vždy.

S Američanmi vybabrali; veľmi ľahko ich okradli, podobne ako pred pár rokmi neinformovaných, nič netušiacich Albáncov. Ale Albánci sa vtedy chopili zbrane a naháňali lúpežníkov. Američania všetko toto lenpasívne znášajú. Ale v podstate išlo o to isté.
Američania si zaslúžia vedieť, kto ich a ich deti okradol: tu ide o ľudí, ktorí za posledné dve desaťročia ostentatívne zbohatli. Za ten zločin by mali zaplatiť. A keď prezident, kongres, senát, demokrati a republikáni váhajú, aby toto presadili, obyčajní Američania by sa mali zachovať ako ich Yankee predkovia v Connecticute: poliať ich dechtom a vyváľať v perí. A keď ani to nepomôže, povešať ich na kandelábre.

Práve v takejto dobe si treba pripomenúť, prečo zakladateľskí otcovia Ameriky v druhom ústavnom dodatku zaručili obyčajným občanom právo nosiť zbraň. Vďaka Bohu, že ADL sa ho zatiaľ nepodarilo zrušiť. Tie zbrane nie sú určené zlodejom; sú tu na to, aby sa zabezpečila spravodlivosť v prípadoch, keď všetky ostatné prostriedky zlyhajú. Aux armes, to armes, ako hovoria Francúzi, keď sa takto vysporiadavajú s vlastnými chytrákmi. Amerika má veľkú tradíciu okamžite spravodlivosti učiniť zadosť - to známe americké: "Povešať ich!". Práve teraz by ste to mali urobiť!

Nech sa americkí vojaci vrátia domov zo zbytočných vojen a vzdialených vojenských základní všade vo svete: ich skutočný nepriateľ sa nachádza v ich vlastnej krajine. Pripomeňme si stále aktuálne Leninove slová: premeňme imperiálnu vojnu na občiansku, proti chamtivým bastardom. Namiesto uvalenia dlhu na plecia daňových poplatníkov, premeňte Spojené štáty na zónu bez miliardárov! Miliardári, tie najchamtivejšie krysy, z tej veľkej pyramídy najviac získali, a tak ich teraz ožobráčte! Zmiznutie biliónov dolárov z ich elektronických bankových kont opäť posilní hodnotu dolára; vaša mzda bude opäť predstavovať skutočné peniaze.

Keď vezmeme do úvahy, že vyše polovica týchto miliardárov sú hrdými členmi izraelskej loby, tak toto zároveň vyrieši aj problém na Blízkom východe. Aby ste sa poistili, skonfiškujte všetky aktíva staviteľov pyramídy: Paulsona, Bernankeho, riadiacich pracovníkov Merril Lynch a Goldman Sachs a aj prezidenta Busha, ktorý dovolil, aby k tomuto došlo. Do Palestíny, Afganistanu a Iraku príde mier; Američania budú opäť hrdí na svoju krajinu. Taká veľká konfiškácia obnoví v Spojených štátoch demokraciu: budúci prezidentskí kandidáti už nebudú musieť íst s klobúkom v rukeza izraelskou loby (AIPAC) a prehlasovať tam svoju oddanosť. Porážka chamtivosti opäť vráti ľudí k Bohu;eliminovanie balastu uvoľní finančné prostriedky na zdravotníctvo, sociálne istoty a bezplatné vzdelávanie pre všetkých. Namiesto aby to bola pohroma, finančný kolaps ponúka unikátnu príležitosť napraviť všetky americké neduhy. Nepremárnite ju!

Hovoriac za veľký svet mimo Ameriky, poviem vám len toľko: nehádžte dobré peniaze do zlých! Ubráňte sa lákavému pradeniu z Washingtonu! Pokladajte svoje fondy v Spojených štátov už za stratené.Ak môžete niečo zachrániť, dobre. Ale nemrhajte zbytočne peniazmi a snahami opäť získať to, čo už neexistuje. Za to stratené môžete získať to najhodnotnejšie aktívum a tým je vaša sloboda a nezávislosť. Nezávislý dolár značí, že vaša ekonomika bude v bezpečí. Zrútenie pyramídy vás oslobodí!


(1/Benjamin Ginsberg, "The Fatal Embrace: Jews and the State", University of Chicago Pres, Chicago 1993, str. 73)
Izrael Šamír: "Hang ´Em High!"
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=9403

Diskusia:

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.| 

 

Sitemap