PROTIPRUDU.INFO :: INTERNETOVÝ SPRAVODAJ
 
 

Poslední Mohykáni?

Rubrika: bez prekladu 2008

 


"Takto skončí svet. Nie s veľkým rachotom, ale s tichým mrnčaním." - napísal T. S. Eliot v poslednom dvojverší básne "The Hollow Men". Báseň napísal po I. svetovej vojne, ktorá si vyžiadala životy 9 miliónov vojakov, z ktorých niektorí boli aj dvakrát či viackrát zranení a ktorá privodila koniec Romanovcov, Hohenzollernovcov a impéria Habsburgovcov a uviedla na scénu Lenina, Stalina, Mussoliniho a čoskoro nato Adolfa Hitlera.

Čitatelia tomuto Eliotovmu dvojveršiu pripisovali rôzne významy. Istý vysokoškolský profesor angličtiny naznačil, že Eliot mal na mysli "mrnčanie" v betlehemskej kolíske, ktoré signalizovalo koniec vtedajšieho sveta, Pax Romana a nadchádzajúci kresťanský vek. Ale posledné správy napovedajú, že Boh pre nás naplánoval úplne iný koniec.

"The National Policy Institute" v auguste v štáte Georgia, zvažoval počet novonarodených detí na rôznych kontinentoch a rasy na planéte Zem, aby mohol odhadnúť, ako bude vyzerať svet v roku 2060.

V roku 1950 predstavovali belosi 28 % svetovej populácie a Afričania 9 %, t.j. pomer tri ku jednej. V roku 2060 bude platiť ten istý pomer, ale farba pleti sa obráti. Ľudia afrického pôvodu budú predstavovať 25 % svetovej populácie. Ľudia európskeho pôvodu len 9,8 %. Do roku 2060 sa teda zo zeme stratí 200 miliónov bielych ľudí. Biela rasa sa stratí zo sveta ako kedysi Mohykáni.

Aj prieskum populačného vývoja OSN z roku 2007 napovedá, že v 21. storočí existencia Západniarov dospeje ku koncu. Takisto sa predpokladá, že z východoeurópskych krajín sa do roku 2050 stratí štvrtina súčasného obyvateľstva. Ukrajina stratí jednu tretinu, Rusko bude mať len 108 miliónov obyvateľov (po rozpade ZSSR to bolo 150 miliónov). Tieto straty ďaleko prekračujú počty úmrtí, ktoré mali v týchto krajinách na svedomí Hitler a Stalin dohromady.

Naproti tomu počet obyvateľov Iránu stúpne zo 71 miliónov na 100 miliónov. Počet obyvateľov arabského pôvodu stúpne do roku 2060 na 743 miliónov, čo je desaťkrát viac. Pakistan dosiahne počet 300 miliónov, Afganistan 79 miliónov, Irak 62 miliónov. Treba však povedať, že posledné prieskumy OSN dokazujú, že úbytok obyvateľstva v severnej, západnej a južnej Európe sa v poslednom období stabilizoval alebo platí, že už upadá len málo.

Ale ako to môže byť pravda, keď len Island a Albánsko majú prírastok 2,1 na ženu? Počet obyvateľstva v západných krajinách udržiavajú prisťahovalci z tretieho sveta, ktorí sa výdatne množia.
Dúfajme, že obyvatelia Ázie, Afriky a Blízkeho východu, ktorí teraz zdedia Zem, zatiaľčo my sa z nej stratíme, sa k nám budú správať lepšie, než sa k nim správali naši predkovia, keď celých päť storočí vládol svetu Západniar.


(krátené)
Patrick J. Buchanan: "The Way Our World Ends"
http://buchanan.org/blog/?p=985

Diskusia:

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.| 

 

Sitemap