PROTIPRUDU.INFO :: INTERNETOVÝ SPRAVODAJ
 
 

NATO: získavanie sŕdc prostredníctvom masakier

rubrika: terorizmus 2008

 

 


Afganistan. Piatok. V ďalšom teroristickom útoku NATO zahynulo okolo stovky civilistov, vrátane žien a detí. Najprv to popierali, teraz americké sily uznali, že zase raz došlo k mylnému útoku s tragickými následkami.

Severoatlantická teroristická aliancia sa v Afganistane dopustila ďalšej veľkej masakry. Piatkový priamy zásah početných civilných domov v dedine Azizabád, v provincii Herat v západnom Afganistane.Očití svedkovia hovoria, že škody sú rozsiahle a že obete sa zhromaždilina mieste kvôli pohrebu.

Americké ozbrojené sily pôvodne popreli akúkoľvek účasť na tomto teroristickom akte, potom začali šírit dezinformáciu, že vo vojenskej operácii v oblasti zlikvidovali 30 militantov. Teraz uznávajú, že došlo k "strate na životoch". Čo sa bude diať ďalej? Budú používať ospravedlnenie Izraelčanov počas masakier v Libanone (ktoré Biely dom ani raz neodsúdil): "Ale veď tam nemali čo hľadať, či nie?" Alebo budú jednoducho ignorovať fakty, ako to robil Bushov režim, keď Saakašviliho gruzínska, Amerikou vycvičená armáda za jedinú noc zavraždila 2000 ruských občanov a Bush a Riceová nemali ani toľko slušnosti, aby ich čo i len raz spomenuli?

Získavanie sŕdc a myslí prostredníctvom masakier
Takto si NATO získava srdcia a mysle ľudí? Dnes dieťa, zajtra terorista - to je norma? A čo je vlastne NATO? Alianciu založili 4. apríla 1949, ale dnes je už anachronizmom, pozostatkom éry, ktorá už skončila. Keďže krajiny východného bloku cítili čoraz väčšiu agresivitu tejto bojovnej organizácie, dňa 14. mája 1955 si založili Varšavskú zmluvu o priateľstve, spolupráci a vzájomnej pomoci. Keď sa sovietsky blok rozpadol (sovietska ústava zaručovala dobrovoľné rozpustenie), stratila sa potreba existencie Varšavskej zmluvy, preto ju v roku 1991 rozpustili. NATO vtedy ubezpečovalo Ruskú federáciu,že sa nikdy nebude pokúšať rozširovať smerom na východ.

Lži NATO
Nemecký kancelár Helmut Kohl krátko po zjednotení Nemecka ubezpečoval Michaila Gorbačova, že na územie bývalého Východného Nemecka nikdy neumiestnia inštalácie NATO. Ale takmer okamžite začali ten prísľub porušovať. Keď Varšavská zmluva zanikla, súkromne stále ubezpečovali Moskvu, že jej bývalé členské štáty nebudú môcť vstúpiť do NATO. Nehanebne luhali. A tak čo je vlastne NATO, ak nie prekonanou, luhajúcou, teroristickou organizáciou, ktorá slúži jedinému účelu a tým je prisluhovanie trhovým záujmom loby vo Washingtone a v Tel Avive?

Bezpečnostné otázky

Nuž ako môže Rusko takejto organizácii dôverovať? Jej zámery sú jasne antagonistické, čo môžeme vidieť v neprívetivých, agresívnych vyhláseniach amerického ministerstva zahraničia a jeho šéfky a v úmysle umiestniť obranný štít na západnej hranici Ruska. Istotne; v prípade konfliktu možno také inštalácie zbombardovať kobercovým útokom, a tak ich neutralizovať, čo možno napokon urobiť v prípade akejkoľvek hromadnej prítomnosti vojakov a zariadení na ruských hraniciach alebo také formácie zničiť ruskými raketami, ktoré za sebou zanechávajú kráter s väčším priemerom, než 100 km.

V takomto scenári, po úplnom zničení útočného potenciálu aliancie na ruských hraniciach, by sa NATO muselo neúprosne tvrdo rozhodnúť: zaútočiť jarovými zbraňami na ruské mestá a čeliť potom kobercovej jadrovej odvete, to by malo za následok zničenie civilizovaného sveta - alebo sa poddať, ustúpiť a vzdať sa. Ale verí niekto, že NATO - tá vražedná, neľútostná, lživá klika bohatých elitistov, ktorá sa dopúšťa jednej masakry za druhou a potom sa pokúša popierať fakty - by sa nepohla až ku konečnému extrému?

Ak to NATO myslí vážne pribrať aj Rusko do integrovaného bezpečnostného systému v Európe, tak potom to robí veľmi zle. Pribratie Ruska, to by mal byť krok vpred a nie vylučovanie alebo antagonizmus a antagonizmom istotne je úmysel pribrať do aliancie Gruzínsko a Ukrajinu. Chce NATO naozaj vyvolať na Ukrajine občiansku vojnu? Naozaj NATO podporuje Saakašviliho režim, ktorý za jedinú noc zavraždil 2000 ruských občanov?

Politizovanie záležitosti
Nakoľko je NATO demokratické? Pýta sa občanov členských štátov, či súhlasia s jeho politikou, i keď sú jeho diktáty jadrom zahraničnej politiky? Nie, to nerobí. Ide o supra-nacionálny, šedivý, beztvárny organizmus, ktorý prenikol do každého tkaniva demokratickej kontroly (umiestňujúc washingtonsko-telavivskú zbrojnú loby nad národné vlády), ktorý sa ľuďom vôbec nemusí zodpovedať.

Povedzme, že demokratizácia aliancie NATO by sa stala témou politickej agendy a občania jej členských štátov by túto záležitosť vniesli do politickej plaformy straníckej politiky. Je moja strana za to, aby rozhodovalo NATO a tým by zbrojná loby mala kontrolu a mohlo by to skončiť jadrovou vojnou - alebo je moja strana za zrušenie aliancie NATO, keďže ide o anachronického dinosaura z doby spred šiestich desaťročí a nedemokratickú inštitúciu, ktorá podľa základných ústavných zákonov nemá žiadne právo na jurisdikciu?

Pokračujúca existencia NATO, ako vojenského bloku, je urážkou občanov Európy. Je načase podrobiť ju tvrdej kritike a smelo sa postaviť za svoj záujem, aby sa ten problém definitívne vyriešil raz navždy.


Timothy Bancroft-Hinchey, Pravda: "Terrorist NATO: Winning hearts and minds trough massacres"
http://english.pravda.ru/opinion/columnists/106189-terroristnato-0

Viď takisto:
- "Náväznosť tajných armád NATO na terorizmus"
http://fufor.twoday.net/stories/5145364/
- Petícia, vyzývajúca k zrušeniu aliancie NATO:
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid-9881
http://www.iacenter.org/anti-war/handsoffcaucasus

Diskusia:

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.| 

 

Sitemap