:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY
 

Indický 9/11 - kto je za útokmi v Bombaji?

rubrika: bez prekladu 2008

 


Teroristické útoky v Bombaji boli súčasťou opatrne plánovanej a koordinovanej operácie niekoľkých tímov skúsených a vycvičených ozbrojencov. Operácia vykazuje znaky polovojensko-spravodajskej operácie. Podľa ruského odborníka na terorizmus, bombajskí teroristi "použili rovnakú taktiku ako čečenskí ozbrojenci v útokoch na Severnom Kaukaze, kde terorizovali celé mestečká a obsadili domy a nemocnice".
(Russia Today, 27. novembra 2008)

Útoky v Bombaj popisujú ako indický 9/11.
K útokom došlo naraz na niekoľkých miestach len s niekoľkominútovým rozdielom.
Prvým terčom bola hlavná hala železničnej stanice Čatrapati Šivaji v Bombaj, kde ozbrojenci nevyberane strieľali do davu cestujúcich. Potom "vybehli zo stanice a vbehli do blízkych budov, aj do nemocnice Cama Hospital.

Ďalšie útoky boli namierené na dva luxusné hotely v Bombay - Oberoi-Trajdent a Tádž Mahál palác, ktoré sa nachádzajú uprostred turistickej zóny, v blízkosti Gateway of India. Ozbrojenci strieľali aj v kaviarni Café Leopold, čo je štýlová reštaurácia v turistickej zóne. Tretím terčom bol Nariman House - podnikateľské centrum, kde sídli židovské stredisko Šabád Lubavič. Tam usmrtili šesť rukojemníkov, vrátane rabína a jeho manželky. Ich terčom bolo tiež letisko pre domáce lety v Santa Cruz, multiplex kino Metro Adlabs a prístav Mazgaon.

Indické vojenské jednotky obkolesili hotely. Dnu do hotelov poslali komandá indických špeciálnych síl, aby konfrontovali teroristov. Svedkovia v hoteloch hovoria, že ozbrojenci si špeciálne vyberali osoby s britským a americkým pasom. Hovorí sa, že celkovo usmrtili viac než 150 osôb. Väčšinou išlo o indických občanov, z ktorých mnohí zomreli počas útoku na železničnú stanicu. Takisto však zahynulo 22 cudzincov a 14 policajtov, vrátane šéfa protiteroristickej eskadry.

Kto je za týmito útokmi?
K útokom sa vraj prihlásila úplne neznáma skupina "Mudžahedíni Deccan". Plošina Deccan sa nachádza v oblasti centrálno-južnej Indie a ťahá sa zväčšej časti štátom Andhra Pradeš. Túto neznámu skupinu už zaradili - bez najmenších dôkazov - do kategórie teroristickej organizačnej siete al-Kajdá.

Polícia potvrdzuje, že deväť "podozrivých útocníkov" zatkli a nemenované policajné zdroje tvrdia, že traja z nich sa už priznali, že patria ku skupine Laškar-e-Tajiba, čo je pakistansko-kašmírska separatistická organizácia, v tajnosti podporovaná pakistanskými vojenskýmispravodajskými službami (ISI). Najmenej jeden zo zatknutých je podľa správ britským občanom pakistanského pôvodu.

Západné a indické médiá v dokonalej zhode ukazujú prstom na Pakistan a jeho údajnú podporu islamských teroristickýchorganizácií. Americké médiá sa sústreďujú na spojivá medzi bombayjskými útokmi a "oživujúcimi sa teroristickými skupinami, skrývajúcimi sa v kmeňových pakistanských oblastiach, ktoré údajne chránia a podporujú pakistanské tajné služby. (Washington Post, 28. novembra 2008)

"Zrážka civilizácií"
V Európe a v Severnej Amerike považujú bombajské útoky islamských teroristov za súčasť "zrážky civilizácií"."Militantný islam vedie vojnu proti civilizácii."
Dramatická strata na životoch v dôsledku útokov nezmazateľne prispela k zintenzívneniu proti-islamského cítenia v západnom svete.

Obrysy teroristických útokov v indickom Bombay sa vyjasnievajú. Teroristi si vzali na mušku Indiu, Spojené štáty, Britániu a židov. (Market Watch, 28. novembra 2008)
Podľa médií je nepriateľom al-Kajdá - iluzórny "vonkajší nepriateľ", ktorý má operatívne základne v kmeňových oblastiach na hranici severozápadnej provincie Pakistanu. Washington prehlasuje za svojsvätý mandát v rámci "globálnej vojny proti terorizmu" odstrániť bin Ládena a vykoreniť islamský fundamentalizmus.

Držia sa predpokladu, že Amerika má právo vojensky intervenovať v Pakistane a narúšať jeho suverenitu. Reakciou na stratu životov v dôsledku útokov v Bombay je "humanitárna snaha" v podobe bombardovania dedín v kmeňových oblastiachseverozápadného Pakistanu.

"Pred tými strašnými nájazdmi boli správy z Južnej Ázie dobré. Jadrom problému zostáva upokojenie Afganistanu, kde Spojené štáty a iné sily NATO zápasia, aby vykorenili Taliban a elementy al-Kajdá. Ale Washington si v boji proti terorizmu želá kooperáciu pakistanskej armády. Americké sily v Afganistane v posledných týždňoch hlásili lepšie výsledky a chválili Pakistancovza ofenzívu proti Talibanu na svojom vlastnom území." (Washington post, 28. novembra 2008)

Dezinformácia médií
Americká televízna sieť zoširoka informovala o udalostiach v Bombay. Tie útoky napomohli vyvolať v Amerike atmosféru strachu a zastrašovania. Hovorí sa, že majú intímnu náväznosť na útoky 9/11.
Oficiálne americké vyhlásenia a mediálne správy popisujú útoky v Bombay ako súčasť širšieho procesu a hovorí sa o možnosti al-Kájdou sponzorovaného útoku na americkej pôde. Novozvolený viceprezident Joe Biden počas volebnej kampane predvídavo varoval Ameriku, že "ľudia, ktorí... nás 11. septembra napadli, sa preskupili v horách medzi Afganistanom a Pakistanom a kujú plány na nové útoky.

Tí istí ľudia, ktorí boli za útokmi v Bombay.
Toto sú tí istí ľudia, ktorí plánujú aj útok na Ameriku.
Okamžite po útokoch v Bombay starosta New Yorku Michael Bloomberg vyhlásil nižší stupeň poplachu pre systém metra na základe "zatiaľ nepotvrdenej správy o potenciálnom terorizme tu, v New Yorku". A náhodou práve jeden deň pre útokmi v Bombay aj "FBI a depártment Homeland Security (DHS) varovali, že je tu "možná ale zatiaľ nepotvrdená hrozba" zo strany al-Kajdá pre newyorský dopravný systém".

Pakistanské vojenské tajné služby sú trójskym koňom Ameriky
Mediálne správy jednohlasne poukazujú na pakistanské vojenské spravodajstvo (ISI) bez toho, aby spomenuli, že ISI poslušne operuje v úzkom spojenectve s CIA. Americké médiá poslušne slúžia záujmom aparátu amerických tajných služieb. Tieto rpekrútené správy chcú naznačovať, že:

1. teroristi majú spojenia al-Kajdá; útoky vBombay, to je "štátom sponzorovaná" operácia, do ktorej sú zapletené pakistanské tajné služby

2. ozbrojenci vBombay majú spojenia s teroristickými skupinami v kmeňových oblastiach na hranici severozápadnej provincie

3. pokračujúcebombardovanie kmeňových oblastí americkými leteckými silami, ktoré je narúšaním suverenity Pakistanu, je oprávnené ako súčasť "globálnej vojny proti terorizmu".
ISI je trójskym koňom Ameriky, je to de facto splnomocnenec CIA. Pakistanské tajné služby už od 80-tych rokov úzko spolupracujú so svojimi americkými a britskými náprotivkami.
Navyše, o amerických tajných službách je známe, že už začiatku podporovali al-Kajdá počas sovietsko-afgánskej vojny a v ére po studenej vojne. V Pakistane založili CIA sponzorované guerilové výcvikové táboryna trénovanie mudžahedínov. Historicky, americké tajné služby podporovali al-Kajdá, používajúc pritom pakistanské tajnéslužby ako sprostredkovateľa.

Šéfa pakistanského spravodajstva vybrala CIA
Historicky, CIA zohrala neoficiálnu rolu pri vyberaní riaditeľa pakistanských spravodajských služieb (ISI). Washingtonv septembri vyvíjal nátlak na Islamabád, používajúc "vojnu proti terorizmu" ako zámienku k vyhodeniu vtedajšieho šéfagenerál-plukovníka Nadíma Tádža.

Pakistanský prezident Asif Ali Zardari sa koncom septembra stretol v New Yorkus riaditeľom CIA Michaelom Haydenom. (The Australian, 29. septembra 2008) Len o pár dní neskôr vymenoval na želanie Washingtonu do funkcie šéfa tajných služieb generál-plukovníka Ahmeda Šuju Pašu šéf armády generál-plukovník Kajani.

Nátlak Bushovej administratívy prispel v tejto súvislosti k zablokovaniu iniciatívy parlamentu prideliť tajné službypod civilné vedenie, t.j. pod jurisdikciu ministerstva vnútra. Inými slovami, Washington má väčšiu kontrolu nadISI než riadne zvolená civilná pakistanská vláda.

Načasovanie útokov v Bombaji
Americké letecké nálety na pakistanské kmeňové oblasti, ktoré mali za následok bezpočetné civilné obete, vyvolali vlnu anti-amerického cítenia v celom Pakistane. A hoci americko-pakistanské vzťahy momentálne nemožno hodnotiť pozitívne, v posledných mesiacoch sa vlády v Islamabáde a Delhí veľmi snažili zlepšiť bilaterálne vzťahy. Len jeden týždeň pre útokmi v Bombay pakistanský prezident Asif Ali Zardari "vyzýval k verejnej diskusii o Kašmíre v Indii aj v Pakistane, aby sami ľudia rozhodli o budúcnosti IHK." Vyzýval aj k tomu, aby sa vzájomné vzťahy "pozdvihli do novej úrovne" a aby sa medzi oboma krajinami vytvorila ekonomická únia.

Rozdeľuj a panuj
Akým záujmom tieto útoky pomôžu?
Washington zamýšľa využiť útoky na:
1. prehĺbovanie nezhôd medzi Pakistanom a Indiou a zastavenie procesu bilaterálnej kooperácie a trhu medzi oboma krajinami
2. prehlbovanie vnútorných sociálnych, etnických a sektárskych nezhôd v Indii, aj v Pakistane
3. ospravedlňovanie amerických vojenských akcií vo vnútri Pakistanu, vrátane zabíjania civilistov v rámci narúšania suverenity krajiny
4. ospravedlnenie rozšírenia Spojenými štátmi vedenej "vojny proti terorizmu" na indický sub-kontinent a do Juhovýchodnej Ázie.
...


(ukážka z článku)
Michel Chossudovsky, Global research, Kanada: "India´s 9/11 Who war Behind the Mumbai Attacks?"
http://www.globalresearch.ca/index.php:context=va&aid=11217

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.| 

 

Sitemap