PROTIPRUDU.INFO :: INTERNETOVÝ SPRAVODAJ
 
 

Exprezident Jimmy Carter: Amerika  musí robiť to, čo povie Izrael


Rubrika: bez prekladu 2008

 

 

 

 

 

 

Exprezident Spojených štátov amerických Jimmy Carter vraví, že  Spojené štáty nemôžu urobiť nič, čo neschváli Izrael:

"Chápem politický tlak na každého amerického kandidáta, ktorý sa uchádza o verejný úrad, či už kongresman, senátor, guvernér alebo prezident. Títo jednoducho nemôžu schváliť  to, čo robím, pokiaľ s tým nesúhlasí vláda Izraela a preto nekrtizujem a chápem Clintona alebo McCaina za ich nevyhnutnú a pochopiteľnú kritiku mojich činov."

Čo vlastne teda povedal? Najvyšší zákonodarný útvar Spojených štátov, ale tiež senátorov, kongresmanov, prezidenta a mnohých ďalších kontroluje vláda inej krajiny. Žiadny volený predstaviteľ nemôže urobiť nič, s čím nesúhlasí Izrael.
Nejde pritom o malý africký štát, ale o najväčšiu svetovú veľmoc. Ak si poskladáme súvislosti, tak navádzanie ku genocíde a nedávne vyjadrenie Hillary Clintonovej na adresu iránskeho prezidenta a jeho výroku, ktorý nikdy nepovedal (a ktorý preložila izraelská agentúra od ktorej to radi prebrali americké (?) médiá) sa javia v úplne inom svetle. Podobne ako akákoľvek debata na tému Blízky východ, ľudské práva, (nielen) slovenská vláda, židovská menšina, vojna na Blízkom východe, izraelsko-palestínsky konflikt, politika menšín, kresťanské hodnoty a kresťanstvo, ale aj Srbsko a Abrightovej vojna  a množstvo ďalších tém, menších a denne priamo ovplyvňujúcich náš život,  sa v súvislosti vo Spojenými štátmi americkými javia v úplne inom svetle.

Podobne vyjadrenia ktoréhokoľvek amerického analytika, politológa, herca či zabávača (alebo ich slovenských, či medzinárodných klonov) sa stávajú prakticky bezpredmetnými, keďže Amerika je okupovaná krajina a priznanie sa k okupácii, napriek tomu, že mnohí Američania a väčšina sveta o tejto okupácii vie, znamená koniec kariéry, zastrašovanie, ohováranie a mediálnu smrť. Napriek tomu, že mnohí americkí predstavitelia vyjadrili to, čo povedal Jimmy Carter, väčšinou tak urobili po aktívnej službe, na dôchodku a teda bez možnosti reálne ovplyvniť neradostný stav vecí na kapitolskom vŕšku. (zmenili by čosi, ak by tak urobili skôr???)

Exprezident Jimmy Carter  teda povedal -  "židia kontrolujú Ameriku" -  čo je vyjadrenie, ktoré židia radi pripisovali "konšpiračným teoretikom" a "ľuďom s nižším vzdelaním."
(napriek tomu, že v prieskume BBC v štátoch EÚ označilo Izrael ako najväčšiu hrozbu svetovému mieru väčšina obyvateľov a čím vyššie vzdelanie človek má, tým je väčšia pravdepodobnosť, že bude považovať Izrael za hrozbu mieru). Čiže v skutočnosti je to presne naopak - práve ľudia z nižším vzdelaním majú tendenciu nepovažovať Izrael (a teda aj USA) za hrozbu mieru.

Ani jedno slovenské médium vyjadrenie Cartera neprebralo a neuverejnilo a tak to robí ::prop, pretože sa domnievame, že implikácie tohto vyjadrenia sú ďaleko väčšie ako si mnohí z nás dokážu predstaviť. Čo na to povedia naši a zahraniční vševedúci politológovia? Pohodlné zaradenie Cartera na zoznam antisemitov zjavne stačiť nebude, pretože okrem toho, že ľudia začínajú na podobné obvinenia reagovať presne opačným spôsobom, jeho výrok sa tým nijako nezmaže ani nezníži jeho hodnota.

Čo nás teda čaká? Ak je dnes Izrael, aj vďaka Európe, ktorá ho vyzbrojila, ochotný a schopný sa správať ako "besný pes" (Moše Dayan, izraelský generál)  a v prípade svojho ohrozenia rozhodnutý strhnúť všetkých so sebou do svetového armagedonu, Jimmy Carter nám dnes povedal, že Amerika sa bude správať tak isto. Amerika, to je NATO a NATO, to sme aj my...

Neviem, čo nás čaká ale obávam sa, že to najhoršie ešte len príde, avšak zároveň dúfam v dobro a zdravý rozum našich vodcov, súčasných i budúcich a v bipolaritu sveta, odstránením ktorej by svet upadol do tej najhoršej totality akú si kto kedy vedel predstaviť.

 


Roman

Súvisiace:
Vyjadrenie šéfa zborjných inšpektorov v Iraku Scotta Rittera
Štúdia profesorov Harwardskej univerzity: Loby
List bývalých veľvyslancov

 

Diskusia:

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.| 

 

Sitemap