:: www.prop.sk
:: www.protiprudu.info
CITÁTY

 

 
  Citáty 2005
  Citáty 2006
  Citáty 2007
  Citáty 2008
  Citáty 2009

 

 

 

 


- Koho si naposledy volil?
- OKS.
- Tak to si bol ty?

:: čp


V bežnej tlači takmer ani nenájdete stanovisko skutočného odborníka, akoby takí ani nejestvovali. Akoby sme nemali takmer v každom krajskom meste univerzitu. Noviny a televízie sú plné veľkohubého kriku mladíkov a slečien, ktorí síce nenosia modré košele ako zväzáci v päťdesiatych rokoch, no náramne sa na nich spôsobom uvažovania, jeho schematizmom a jednostrannosťou ponášajú.
:: Teodor Križka, šéfredaktor


"Veci, ktoré nás zničia: politika bez princípu, potešenia bez svedomia, bohatstvo bez práce, poznanie bez charakteru, podnikanie bez morálky, veda bez ľudskosti a zbožná úcta bez ochoty obetovať sa."  
::Mahatma Mohandas K. Gandhí


"Národné volené orgány sú výsledkom iluzórneho zápasu v demokratickej aréne. Tak, ako si komunisti nevedeli predstaviť existenciu vlastnej moci v pluralitnej parlamentnej demokracii, aj v súčasnej štruktúre moci priame formy demokracie neprichádzajú do úvahy."
::Peter Pogády


"Sloganem dneška stále více začíná být ´global governance´. Zítra to bude skutečností.“
:: Václav Klaus o svetovláde


Jsem přesvědčen, že obecná ideologie multikulturalismu je hluboce mylná. Je tragickým omylem současné západní civilizace, byla sem vnesena zvnějšku a všichni na ni doplácíme.
:: Václav Klaus


"Tvrdenia o sťahovaní celých nenomádskych národov či etnických celkov v uvedenom historickom období sú teda iba absurdnými a vecne ničím nedololoženými fikciami."
:: Július Handžárik vo svojom článku


"Mnoho cirkevných hierarchov, predovšetkým vo Vatikáne, kvôli kariére spolupracuje so slobodomurármi, alebo s nimi tvorí duchovnú jednotu."
:: z vyjadrenia exkomunikovaných kňazov


„Dříve, než pošleme peníze na konto nějaké organizace, která jich část přepošle do zahraničí, podívejme se, jak žijí naši sousedé, jak žijí lidé v našem domě, v naší vesnici, v našem městě.“
:: z novoročného prejavu prezidenta Václava Klausa


"Demokracia je vporiadku, pokiaľ robíte to, čo vám povieme. Nie je v poriadku, pokiaľ si zvolíte niekoho, kto sa nám nepáči."
:: Noam Chomsky


 

 

© 2003 - 2009 www. prop. sk | Materiály z tejto stránky je možné kopírovať len s uvedením odkazu na túto stránku | When reproducing our materials in whole or in part, reference to prop.sk must be made.| 

 

Sitemap